Energetinio naudingumo klasės (A, A+, A++)

ATGAL

Iki 2020 metų Europos Sąjunga yra užsibrėžusi tikslą sumažinti bent 20 procentų sunaudojamo energijos kiekio. Taip stengiamasi daryti įtaką pasaulio energetikai ir tuo pačiu rūpintis aplinka, palaikyti ekologišką gyvenimo būdą. Pasiekti šį tikslą siekiama vis intensyviau naudojant atsinaujinančius energijos išteklius, tuo pačiu gyvenant ekonomiškai, puoselėjant gyvenimą ekologiškuose mediniuose namuose. A klasės namas suprojektuotas taip, kad jo suvartojamos energijos kiekis būtų mažesnis nei šiuo metu Lietuvoje dominuojantys namai.

Kas yra A klasės namas?

Mediniai namai populiarėja ne tik dėl ekologijos veiksnių, tačiau ir dėl mažesnių išlaidų, greitesnio pastatymo, funkcionalaus gyvenimo. Galima išskirti net 9 energetinio naudingumo klases. G – pati mažiausia, o A++ – aukščiausio naudingumo mediniai namai. Kuo aukštesnis energetinis naudingumas – tuo mažesnės jo šildymo išlaidos ir tuo arčiau judama link raidinio abėcėlės pradžios žymėjimo.

A klasės pastatai priskiriama prie MAŽAI energijos naudojančių pastatų, kurie yra ir ekonomiški, ir ekologiški. Juos projektuojant keliama kur kas daugiau reikalavimų, juolab, reikia atitikti daugiau kriterijų. Projektuojant A klasės namus įvertinama ne tik šiluminė pastato charakteristika, tačiau oro kondicionavimo įranga, atsinaujinančių išteklių gavimo būdai, namų vėsinimo pobūdis, apsauga nuo tiesioginių saulės spindulių, pastatų techninis efektyvumas ir kiti veiksniai.

Nuo 2016-ųjų metų priimtas įstatymas nurodo, kad visi naujai statomi namai turi atitikti A klasės namo reikalavimus.

Kaip nustatoma energetinio naudingumo klasė?

Specialūs skaičiavimai padeda nustatyti nekilnojamojo turto energetinio naudingumo klasę. Skaičiavimų metu įvertinamas: suminės energijos sąnaudos reikalingos pastato apšildymui, vėdinimui, vėsinimui, karšto vandens paruošimui. Taip pat įvertinamos atsinaujinančios energetikos galimybės, pastato sandarumas.

Pavyzdys:

150 m2 ploto A++, A+, A ir B energetinio naudingumo koeficientas gyvenamuosiuose namuose. Nurodomas energijos sąnaudos reikalingos pastatui apšildyti per vienerius metus.

B klasės namui: 127 kW/h (m² * 1 metai),
A klasės namui: 50 kW/h (m² * 1 metai).
A+ klasės namui: 38 kW/h (m² * 1 metai),
A++ klasės namui: 28 kW/h (m² * 1 metai).

Šis pavyzdys parodo, kaip stipriai skiriasi B ir A++ klasės namų energijos sąnaudos. Investicijos į šiuos namus nėra labai ženkliai skirtingos, tad kokybė laimi prieš kainą.

Medinių, A klasės namų privalumai

Kaina nebėra vienas pagrindinių kriterijų nulemiančių pasirenkamus namus. Žmonės vis daugiau įvertina kokybę, kadangi supranta, kad tinkamai pastatyto namo išlaikymas kainuos kur kas pigiau. Tai nulėmė besikeičiantis pirkėjų požiūris. Ieškodami namų jie galvoja apie ateitį ir nori, kad senatvėje netektų rūpintis sudėtingomis šildymo sistemomis, kurios kainuoja didelius pinigus. Kuo namo priežiūra paprastesnė ir pigesnė – tuo gyvenimas yra patogesnis.

  1. A klasės namas pasižymi nedidelėmis investicijomis į šildymą. Tai vienas didžiausių pliusų, kodėl pasirenkami būtent šie namai. Lietuvoje šildymo sezonas yra bent jau 9 mėnesius per metus, tad natūralu, jog norisi atrasti kuo pigesnes alternatyvas. Lyginant A+ ir B kategorijos namus pastebima, kad pasirinkus A klasės namą galima sutaupyti net iki 80 procentų išlaidų skirtų šilumai.
  2. Aukštos kokybės mediniai namai projektuojami tokiu principu, kad gyvenimas juose būtų patogus bei jaukus. Didelis dėmesys yra skiriamas efektyviam būsto erdvių paskirstymui, išskirtiniam dizainui bei komfortui. Įgyvendinami kiekvieno kliento lūkesčiai, kurie suderinami su profesionalių projektuotojų žiniomis.
  3. Mediniai namai yra papildomai apšiltinami ir tai garantuoja ne tik geresnes šilumos izoliacines savybes, tačiau ir lauko triukšmo izoliaciją. Net ir gyvenantys triukšmingose miesto vietose gali išvengti viešojo transporto triukšmo.
  4. Dar vienas didelis pliusas, kad kokybiškuose namuose įrengiama ir efektyvi vėdinimo sistema, kuri ne tik garantuoja tinkamą temperatūrą namuose, tačiau ir šviežią bei malonų orą. Profesionali sistema padeda kovoti su dulkėmis, taigi pagerės gyvenimo kokybė, kvėpavimo takų ligomis besiskundžiantys asmenys nebejaus dusulio.

Svarstydami, ar Jums reikalingas A++ klasės efektyvumo namas – skaičiuokite. Ne tik kiek kainuos tokį pastatyti, tačiau taip pat ir kiek pavyks sutaupyti gyvenant ekonomiškuose namuose. Specialistai tvirtina, kad A++ klasės namą pastatyti kainuoja 5 procentais brangiau nei A+, tačiau sutaupyti galima kur kas daugiau. Investicija į ekonomiškus A klasės namus greitai atsiperka.

A klasės namo charakteristika

Mes garantuojame, kad suprojektuoti ir pastatyti skydiniai namai patenkins Jūsų poreikius. Visada atsižvelgiame į kiekvieno kliento pageidavimus, tačiau tuo pačiu patirtis leidžia mums sukurti tobulus, energetiškai patrauklius ir estetiškai gražius gyvenamuosius namus.

  1. A klasės namai pasižymi dideliu išorinių atitvarų šiluminės izoliacijos sluoksniu (sienų, stogo, perdangų ir grindų). Tai sulaiko šilumą namuose ir užtenka mažesnių išlaidų siekiant apšildyti namus, išlaikyti vienodai šiltą gyvenamo būsto temperatūrą.
  2. Šiuolaikiniai mediniai namai turi ir kokybiškas ventiliacijos sistemas. Jos išvalo orą, padeda išlaikyti tobulą mikroklimatą, sumažina investicijų į šildymą kaštus ir kiti pliusai, kurie paskatina įsirengti vėdinimo sistemą.
  3. Statant namus garantuojame, kad bus užtikrintas 99,99 % namo sandarumas. Kokybiškai atlikti namo statybos bei montavimo darbai padeda išvengti plyšių, kurie kitu atveju lieka prie langų, konstrukcijų sujungimų ir panašiai.
  4. Rekomenduojame pačią efektyviausią būsto apšildymo sistemą.
  5. Rekomenduojame, kur sklype geriausia statyti būstą. Įvertinamas natūralus apšvietimas namuose, dažniausiai pasitaikanti vėjo kryptis, kaimyninių namų padėtis ir panašiai. Įvertinami daugelis faktorių, kurie gali būti esminiai padedant užsitrinti kokybišką gyvenamąją vietą.
  6. Patariama, kokie atsinaujinantys energijos šaltiniai yra geriausiai tinkantys konkrečiu atveju. Šiuo metu sparčiai populiarėja saulės kolektoriai, kurie padeda išgauti karštą vandenį bei apšildyti namus. Taip pat po truputį vis dažniau pasirenkama vėjo energijos alternatyva.

Medinius ekonomiškus namus pastatyti gali tik patys geriausi savo srities specialistai, kurie domisi inovacijomis bei nuolatos stengiasi surasti būdus, kurie užtikrins dar kokybiškesnius ir komfortabilesnius namus.

Ieškote kokybės? Pasinaudokite mūsų paslaugomis!

Medinių namų statyba – kasdieninė mūsų duona. Niekas geriau negali suteikti paslaugų už tuos, kurie kiekvieną dieną susiduria su statybos darbais. Natūralu, kad kiekvienas namas yra labai individualus ir asmeniškas, tad net ir universalios taisyklės kartais reikalauja išimčių. Juolab, juk mediniai namai yra labai unikalūs, o kiekvienas klientas trokšta ko nors asmeniško ir labiausiai tinkančio būtent prie jo asmenybės.

Kadangi kiekviena klientas mums yra labai svarbus ir visada stengiamės patenkinti arba bent jau dalinai patenkinti užsakovų poreikius – dirbame jiems visu 100 procentų. Kodėl patenkiname tik dalinai? Kadangi mažai šioje srityje patirties turintys asmenys dažnai nori nepraktiškų dalykų. Pavyzdžiui, vitrininės sienos yra labai gražios, tačiau su jomis namas nebus energetiškai patrauklus. Tokiu atveju namo apšildymui reikės skirti nemažai investicijų, tad profesionalo akis ir patarimai yra būtini. Svarbiausia, kad mes visada suderiname klientų norus su jų galimybėmis bei tikrai efektyviais bei naudingais sprendimais.

Taip pat galima garantuoti, kad mūsų suteikiamos paslaugos bus kokybiškos. Mūsų komandoje dirba tik kvalifikuoti ir ilgą laiką statybų versle besisukantys asmenys, kurie stengiasi, kad kiekvienas namas būtų tobulas. Profesionali komanda, kuri bendradarbiauja iškilus kokioms nors problemoms – visada pasiekia daugiau ir darbus atlieka profesionaliau.

Kaip dar vieną pliusą paminėtume ir paslaugų kainoraščius, kuriuos mes deriname su kiekvienu klientu individualiai. Kadangi kiekvienas klientas yra labai skirtingas ir turi konkrečių poreikių bei konkrečias galimybes juos įgyvendinti – ieškome geriausio sprendimo. Kainos, palyginus su kokybės santykiu, tikrai gana mažos. Kadangi namas yra ilgalaikė investicija – jau geriau skirti kiek daugiau, tačiau būti tikram, kad namas bus kokybiškas ir jo išlaikymas bus pigus. Ne veltui šiuo metu dažniausiai ir pasirenkami A++ klasės tipo namai. Žmonėms svarbu, kad namas metų eigoje nepradėtų reikalauti daugiau investicijų. Štai pasirinkus A++ klasės namą neteks susidurti su šiomis problemomis.

Dar vienas pliusas yra tai, kad mes stengiamės optimaliai atlikti paskirtą užsakymą. Žinome, kad kiekvienas žmogus svajoja apie nuosavus namus ir kai jie yra pradedami statyti – nekantraujama įsikurti. Vien todėl dirbame labai intensyviai net ir savaitgaliais, kad klientai galėtų pagaliau užkabinti ąžuolinį vainiką ant kamino, kuris simbolizuoja, kad nauji namai yra pastatyti. Su kiekvienu klientu laiko intervalas yra suderinamas ir labai griežtai jo laikomasi, kad būtų efektyviai pasiektas rezultatas.

Mums labai svarbu, kad kiekvienas klientas liktų patenkintas kainos, kokybės bei greičio santykiu. Vien todėl nuolatos konsultuojamės ieškodami geriausių sprendimų.