Skydiniai namai

ATGAL

Skydiniai (karkasiniai)1 namai – vis dar naujiena Lietuvoje, tačiau turi gilias tradicijas Vokietijoje, Skandinavijos regione ir JAV. Su kiekvienais metais tokio tipo namai vis labiau populiarėja ir kitose šalyse, taip pat ir Lietuvoje:  šie namai pasižymi aukšta kokybe, jie pastatomi labai greitai, o jų kaina - patraukli. Be to, skydiniai namai yra ekologiški, galimos įvairios skydų šilumos varžos (standartinės šilumos varžos (R) - skiltyje "Technologija"). Gyvendami tokiame name Jūs rūpinatės savo bei savo šeimos sveikata ir, žinoma, gamta. Skydiniai namai ir jų gamyba, priešingai negu karkasinio namo statyba, yra pranašesnė, kadangi jau yra surenkami gamykloje ir statybvietėje iškart sumontuojami, sunaudojama mažiau medžiagų užtikrinamas racionalus bei tikslingas išteklių panaudojimas. Energetinio naudingumo klasės (A, A+, A++).

skydiniai namai, karkasinio namo statyba

 

 

Gamyba užtrunka nuo 2 iki 4 savaičių

Greitas montavimas statybų aikštelėje

Itin aukšta šiluminė varža

Gamyba nepriklauso nuo oro sąlygų

Patraukli kaina

Daugiau apie sienų skydų savybes...

 

 

Spauskite ant namuko, kad sužinotumėte skydų sandaras


Technologija
Skydiniai  (karkasiniai1) namai statomi iš gamykloje paruoštų sienų skydų, su išorės ir vidaus apdaila arba be jos (pagal kliento pageidavimus). Gaminant lauko sienų segmentus naudojama išorinė apdaila, vėjo izoliacija ir apšiltinančios medžiagos. Vidinės sienos yra skirstomos į apkrovą laikančias bei standartines pertvaras, montuojamas ten, kur perimti konstrukcijų apkrovų nėra būtinybės. Laikančių sienų elementai surenkami iš gipso kartono plokščių, šilumos/garso izoliacijos, kad atitiktų visus techninius standartus bei reikalavimus. Skyduose išpjaunamos ventiliacijos, durų bei langų angos. Esant poreikiui, langai ir durys sumontuojamos gamykloje. Taip pat yra gaminami perdangų tarp aukštų, skydai. Pagamintas sienų skydų komplektas transportuojamas į kliento nurodytą statybų aikštelę. Visa UAB Ecodomus produkcija yra apdrausta verslo civilinės atsakomybės draudimu.

 

 

Skydų sandara


Santvarinio stogo apatinės dalies apšiltinimas
Šiluminė varža (R)  -  nuo 6.0 m²K/W iki  10.6 m²K/W

1. Šilumos/garso izoliacija
2. Medinės stogo santvaros, suprojektuotos pagal MiTek sistemą
3. Garo izoliacija
4. Šilumos/garso izoliacija
5. Obliuota mediena karkasui
6. Gipso kartono plokštė

 

Išorės sienos detalė
Šiluminė varža (R)  - nuo  6.1 m²K/W  iki 9.1 m²K/W

1. Gipso kartono plokštė
2. OSB plokštė
3. Šilumos/garso izoliacija
4. Obliuota mediena papildomam karkasui
5. Garo izoliacija
6. Šilumos/garso izoliacija
7. Obliuota mediena karkasui
8. Difuzinė plėvelė
9. Obliuotos medienos tašeliai (vėdinamas oro tarpas)
10. Medinė dailylentė

 

Vidaus sienos detalė

1. Gipso kartono plokštė
2. OSB plokštė
3. Šilumos/garso izoliacija
4. Obliuota mediena karkasui
5. OSB plokštė
6. Gipso kartono plokštė

 

Perdangos tarp aukštų detalė

1. Grindų danga
2. Polietileno paklotas
3. OSB plokštė
4. Obliuotos medienos sijos
5. Šilumos/garso izoliacija
6. Garo izoliacija
7. Obliuotos medienos tašeliai
8. Gipso kartono plokštė

 

Stogo su čerpių danga detalė
Šiluminė varža (R) -  nuo  6.32 m²K/W  iki 10.6m²K/W

1. Molio čerpių danga
2. Obliuotos medienos tašeliai (čerpių dangos pritvirtinimui)
3. Obliuotos medienos tašeliai (vėdinamas oro tarpas)
4. Difuzinė plievelė
5. Medinės stogo santvaros, suprojektuotos pagal MiTek sistemą
6. Šilumos/garso izoliacija

 

Stogo su bitumine danga detalė
Šiluminė varža (R) -  nuo  6.6 m²K/W iki  12.2 m²K/W

1. Bituminė stogo danga
2. Dangos paklotas
3. OSB plokštė
4. Obliuotos medienos tašeliai (vėdinamas oro tarpas)
5. Difuzinė plievelė
6. Obliuotos medienos gegnės
7. Šilumos/garso izoliacija
8. Garo izoliacija
9. Obliuota mediena karkasui
10. Šilumos/garso izoliacija
11. Gipso kartono plokštė

 

1Skydiniai namai dažnai yra suprantami kaip karkasiniai, tačiau technologiškai tai nėra teisinga. Skydinis namas yra surenkamas iš gamykloje pagamintų skydų, tuo tarpu karkasinis namas surenkamas sklype, iš tikslių matmenų medinių tašų. Karkasinio namo statyba trunka gerokai ilgiau, neužtikrinamas konstrukcijos sandarumas, sunaudojama daugiau medienos, apšiltinimo ir kt. medžiagų resursų. Karkasinio namo statyba trunka ilgesnį laiko tarpą bei pareikalauja didesnių išlaidų.

 

Sienų skydų savybės (karkasinių namų privalumai)

Karkasinio namo statyba dažniausiai lyginama su plytiniu namu, kuris turi savus privalumus. Visgi, lietuviai šiuo metu kur kas dažniau renkasi karkasinius nei plytinius namus, kadangi jų kaina yra nepalyginamai mažesnė, o charakteristikos tokios pat funkcionalios. Karkasiniai namai puikiai suderina aukštos kokybės bei kainos santykį, tad tai inovatyvus pasirinkimas svajojantiems apie nuosavus namus, tačiau norintiems sutaupyti. Skydinio namo statyba profesionalų rankose greitai virs realybe, Jūsų svajonių namais. 

Priešgaisrinės savybės
Apkrovas laikančios medinės konstrukcijos impregnuojamos priešgaisrinėmis medžiagomis, todėl mūsų pagaminti sienų skydai atitinka visus LR priešgaisrinės saugos keliamus reikalavimus. Medinės konstrukcijos yra atsparesnės ugniai negu metalinės. Daugelis žmonių labai nustemba tai sužinoję, kadangi jie mano, kad mediniai namai labai degūs ir karkasinis namas pats iš savęs turi padidintą riziką. Visgi, tinkamai pastatytas namas, naudojant kokybiškas priemones, sumažins gaisro tikimybę.

Sandarumas
Namo sandarumas užtikrinamas hermetiškai suklijuojant visas garus ir vėjo izoliuojančių plėvelių siūles (žr. skydo sandarą) tiek aplink langus ir duris, tiek skydų sujungimo vietose. Sandarumas yra pasiekiamas gamykloje, ko pasekoje yra užtikrinamos geresnės šiluminės varžos savybės. Sandarūs namai užtikrina, kad galėsite skirti mažesnes sumas apšildymui, kadangi išgaunama šiluma neišeis į lauką. Taip dažniausiai nutinka su plytiniais namais, kurie ne tik nėra tokie sandarūs kaip karkasiniai, tačiau taip pat ir apšildyti plytinius namus yra kur kas sunkiau. Šiais laikais ekonomiško namo statyba yra prioritetas. Daugelis žmonių trokšta pigiai išlaikomų namų, o karkasiniai namai tokie ir yra.

Ilgaamžiškumas
Skydinis namas, pastatytas iš sertifikuotos1 medienos, yra ilgaamžis. Jis nesideformuoja veikiamas apkrovų, tinkamai prižiūrimas ir eksploatuojamas, pagal oficialius duomenis, gali tarnauti apie 150 metų. Skydiniai namai pasižymi ekologiškumu. Juolab, tokio namo remontas dažniausiai atrodys kaip paprasčiausias tvarkymasis, kadangi namas nėra reiklus. Tiesa, dėl drėgmės ir tiesioginių saulės spindulių rekomenduojama namą perdažyti bent jau kartą per 2-3 metus. Tokiu atveju jis Jums ilgai ir sėkmingai tarnaus.

Apšiltinimas
Sienų skydų gamyboje naudojamas medis ir šiltinimo medžiagos gerai izoliuoja šilumą. Tokių pastatų šildymui reikia daug mažiau energijos, kas sumažina šildymui reikalingus kaštus. Karkasiniai namai, kaip jau minėjome anksčiau – pasižymi puikiomis izoliacinėmis savybėmis, taigi puikiai apsaugo ir nuo lauko garsų, ir nuo šilumos ištekėjimo į lauką. Namai papildomai apšildomi, taigi net ir šalčiausiomis dienomis namuose jausitės puikiai.

Greita statyba
Nuo šiol savo svajonių viziją paversti realybe yra paprasta ir greita kaip niekada. Vos per mėnesį bus pastatytas karkasinio namo pagrindas. Joks kitas namas nėra pastatomas taip greitai. Juolab, mūsų komandai labai svarbu, kad būtų patenkinami kliento poreikiai tiek laiko, tiek piniginės prasme.

Ekologiškumas
Greta ekonomijos daugeliui šiuolaikinių žmonių svarbu ir ekologija. Pasirinkus šį namų statybos būdą prisidėsite prie gamtos saugojimo. Statant karkasinius namus maksimaliai panaudojamos reikalingos priemonės. Tai reiškia, kad beveik nelieka atliekų, kurios bus išmetamos ar kaip kitaip kenks gamtai.

Patraukli išvaizda
Vidaus bei išorės apdaila gali būti sukuriama net ir pagal įmantriausius poreikius turintį klientą. Karkasiniai namai labai giriami todėl, kad jų vidaus apdailai sukurti gali būti naudojamos labai įvairios priemonės. Taigi, šie namai yra funkcionalūs ir patenkins kiekvieno kliento poreikius. 

Tobulas mikroklimatas

Skydiniai namai išsiskiria tuo, kad jie kvėpuoja taip sukurdami tobulą mikroklimatą namuose. Taigi, žiemos metu namuose bus šilta ir sausa. Net ir labai žvarbios dienos karkasiniuose namuose bus malonios. Priešingai – labai karštomis vasaros dienomis namuose bus maloniai vėsu, kadangi medinis fasadas apsaugos nuo tiesioginių saulės spindulių patekimo į namus. Taigi, medinio namo statyba garantuoja tobulą klimatą namuose bet kokiu metų laiku.

Paprasta priežiūra

Lietuvoje vis dar gajus mitas, kad mediniai namai reikalauja daug priežiūros ir trumpai tarnauja. Geriausiai šią klaidingą nuomonę paneigti gali asmenys, kurie jau ne vienerius metus gyvena kokybiškuose karkasinio tipo namuose. Šio namo statyba greita, o tarnavimo laiko tarpas – ilgas. Karkasiniai arba kitaip skydiniai namai turėtų būti perdažomi kas penkerius–šešerius metus. Kadangi namo paviršius (fasadas) yra lygus – dažyti yra paprasta, nereikia samdytis specialistų. Taip pat naudinga prieš tepant dažus karkasinio namo paviršių padengti specialia medžiaga nuo drėgmės. Tai suteiks skydiniam namui papildomą apsaugą.
 

„Ecodomus“ – profesionalumo paieškos

Namai – ilgaamžė investicija, tad suprantame, jog ieškodami rangovų – ieškote tobulumo. Mūsų tikslas suderinti kliento poreikius su galimybėmis ir padėti susikurti tokius namus, apie kokius buvo svajojote visą gyvenimą. Mes siekiame geriausio, o pasiekti tai su Jumis – nebus sudėtinga.

GREITIS. Nuosavi namai – tai ramybė, saugumas ir poilsis, todėl suprantame, jog klientai nori kuo greičiau svajones paversti realybe. Mes norime, kad mūsų klientai kuo greičiau persikeltų gyventi į savo svajonių namus, todėl suderiname darbų tvarkaraštį, kurio griežtai laikomės, stengiamės orientuotis į kliento poreikius ir leisti jam kuo greičiau gyventi naujuose namuose.

EKOLOGIJA. Ekologiška namo produkcija – dabartis, o ne ateitis, tad kiekvienas, kuris rūpinasi ir gamtos, ir savo apsauga bei sveikata – turėtų rinktis skydinius namus, kurie statomi iš 100 % ekologiškų medžiagų. Garantuojame, kad mūsų medinių stogų bei sienų konstrukcijos yra ekologiškos ir draugiškos aplinkai.

KAINA. Statinio kaina apskaičiuojama individualiai įvertinus kliento poreikius. Mūsų teikiamų paslaugų kaina yra viena patraukliausių Lietuvoje. Skydiniai namai apskritai yra vienas pigiausių pasirinkimų, o kartu su mumis Jūsų piniginės turintys bus pilnesnis.

INOVACIJOS. Koja kojon žengiame su inovacijomis. Taip norime išgauti efektyviausią kainos bei kokybės santykį ir suteikti klientams galimybę džiaugtis ir pigesniais, ir tuo pačiu kokybiškesniais namais. Mūsų komanda išsiskiria tuo, kad joje dirba žingeidūs ir nuolatos inovacijomis besidominantys asmenys, kurie naudoja ne tik moderniausias medžiagas, tačiau ir naujausias žinias.

LANKSTUMAS. Mūsų išskirtinė savybė – lankstumas. Suprantame, kad kiekvienas klientas yra individualus, tad norėdami patenkinti jo poreikius – turime prie jų prisitaikyti. Turite klausimų, pageidavimų arba specifinių poreikių? Kreipkitės! Iššūkiai leidžia mums tobulėti.

GARANTIJA. Namai – ilgametė investicija, tad puikiai suprantame Jūsų poreikį gauti tik aukščiausios klasės gaminius. Mūsų darbus garantuoja CE sertifikatas, taigi gaminiai atitinka Europos Sąjungos nustatytas normas: saugos, aplinkos apsaugos bei sveikatos.

 

Karkasiniai namai – tobulų namų ieškančių žmonių pasirinkimas. Tai greitas, pigus, kokybiškas ir tvirtas pasirinkimas.

Paverskite savo svajones realybe!

1Sienų skydų gamybai naudojama tik sertifikuota, aukščiausios klasės, obliuota spigliuočių mediena (stiprumo klasė C24, drėgnumas iki 20%). Daugiau...